کتلت گوشت

کتلت گوشت

30'
30'
60'
آماده سازی
پخت
سرجمع
امتیاز: 4.05 - بالاترین: 5 امتیاز - تعداد: 22 رای

کتلکت غذایی سنتی و خوشمزه است و دارای دستورات پخت متفاوتی است که با ذائقه و سلیقه افراد مختلف متفاوت است در اینجا ساده ترین آن را بیان می کنیم و شما می توانید بسته به ذائقه خودتان موادی را اضافه و کم کنید. مناسب برای 4 تا 5 نفر

گوشت چرخ شده
200 گرم
(600 کالری)
سیب زمینی
3 عدد متوسط
(240 کالری)
پیاز
1 عدد متوسط
(5 کالری)
تخم مرغ
1 عدد
(70 کالری)
نمک، فلفل و زردچوبه
به مقدار لازم
(0 کالری)
آرد نخودچی
3 قاشق غذاخوری (خرد شده)
(90 کالری)
سماق
به مقدار دلخواه
(0 کالری)
مجموع کالری
1005
1

برای تهیه کتلت گوشت، ابتدا سیب زمینی ها را برای مدت 15 الی 20 دقیقه با حرارت زیاد در آب بپزید تا نرم شوند. سپس آنها را پوست کنده و در ظرفی رنده کنید. (می توانید به جای سیب زمینی پخته، از سیب زمینی خام استفاده کنید.)

2

پیازها را نیز پوست کنده، رنده کنید و به سیب زمینی ها اضافه نمایید.

3

تخم مرغ، نمک، فلفل، زردچوبه، آرد نخودچی و گوشت (برای خوشمزه تر شدن آن می توانید از کمی سماق نیز استفاده کنید.) را به مواد قبلی افزوده و آنها را خوب مخلوط  کنید. (بهتر است با دست آنها را ورز دهید.)

4

تابه ای را روی گاز قرار داده تا داغ شود و سپس روغن سرخ کردنی را در آن بریزید و کمی بگذارید تا روغن خوب داغ شود.

5

از این مخلوط گلوله هایی به اندازه یک نارنگی بردارید. هر یک از گلوله ها را به صورت بیضی شکل در کف دست پهن کنید (یا از قالب مخصوص استفاده نمایید.) به طوریکه ضخامت هر کدام حدود 1 سانتی متر شود.

6

کتلت گوشت ها را آرام در روغن قرار داده و با حرارت متوسط سرخ کنید تا هر دو طرف آنها طلایی گردد. (کتلت ها را روی حرارت ملایم سرخ کنید تا مغز پخت شوند.)

7

آن ها را از داخل روغن خارج کرده و در ظرف قرار دهید. می توانید کتلت ها را با سزیجات مختلف تزئین کنید و یا به همراه سیب زمینی سرخ شده میل نمایید.

.۲ ديدگاه در “کتلت گوشت”

  1. زهرا says:

    مرسی ممنون خوب بود

نظرات

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice