اکبر جوجه خانگی

اکبر جوجه خانگی موضوع غذای ایرانی این هفته شادی پز است. اکبر جوجه از آن دسته غذاهای محبوبی است که کمتر در خانه ها پخت میشود و این در حالی است که روش تهیه و دستور پخت اکبرجوجه بسیار ساده است و این غذای محبوب و پر کالری به راحتی در منزل قابل تهیه می باشد.

آنچه در ادامه میخوانید دستور تهیه اکبرجوجه اصلی است که اولین بار در گلوگاه مازندران و در رستوران بین راهی اکبر جوجه توسط اکبر کلبادی تهیه شد. هر چند عنوان اکبر جوجه بر سر در بسیاری رستوران های کشورمان نقش بسته است اما کپی های فرعی این غذای محبوب هرگز نتوانست طعم این جوجه خوشمزه را داشته باشد. با شادی پز همراه باشید.

 

مواد لازم برای تهیه اکبر جوجه خانگی :

  • جوجه مرغ کوچک :  یک عدد
  • زعفران دم کرده: یک چهارم لیوان
  • کره: صد گرم
  • پیاز: یک عدد بزرگ
  • سیر: چهار حبه
  • آبلیمو: نصف لیوان
  • رب انار: نصف لیوان
  • روغن مایع سرخ کردنی : به مقدار کافی
  • نمک و فلفل: به مقدار دلخواه

دستور تهیه اکبر جوجه خانگی :

برای تهیه اکبر جوجه خانگی خوشمزه مهمترین راز سن مرغ یا در واقع جوجه مرغ است. پس در صورت امکان برای این غذای خوشمزه جوجه مرغ تهیه کنید چون به خاطر نرم تر بودن گوشت این جوجه ها در نهایت اکبر جوجه شما خوشمزه تر خواهد شد. برندهایی مثل سمین این جوجه ها را با هنوان اکبر جوجه سمین عرضه می کنند. با این حال در صورتی که جوجه در دسترس نبود میتوانید از مرغ ریز و کوچک استفاده کنید.

مرحله اول، طعم دار کردن جوجه : جوجه یا مرغ را پس از تمیز کردن و شستن از وسط به دو قسمت تقسیم کنید، در نظر داشته باشید که پوست مرغ را نباید جدا کنید و بهتر است در هر تکه از جوجه یک ران، یک بال و نیمی از سینه وجود داشته باشد این موضوع در طعم غذا تاثیری ندارد اما ظاهر اکبر جوجه شما را دلپذیر تر میکند.

حالا یک عدد پیاز بزرگ را به صورت خلالی خورد کنید و به همراه تکه های مرغ درون یک ظرف مناسب بریزید، حبه های سیر را خورد کنید و با زعفران دم کرده و آبلیمو به ظرف اضافه کنید. دقت کنید که کمتر شدن آبلیمو به خوبی گوشت را مزه دار نمیکند و آبلیموی زیاد میتواند باعث ترش شدن جوجه شود پس اندازه مناسب را رعایت کنید. مواد داخل ظرف رو به خوبی هم بزنید تا تمام قسمت های مرغ با مواد پوشانده شود سپس روی ظرف را با سلفون یا هر درب دیگری بپوشانید و آن را به مدت ۱۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید.

مرحله دوم، پخت اکبر جوجه : ابتدا مواد روی مرغ ها که برای طعم دار کردن به آن اضافه کرده اید را به خوبی تمیز کنید، حالا داخل یک قابلمه متوسط روغن مخصوص سرخ کردنی بریزید و اجازه دهید روی حرارت ملایم داغ شود. پس از داغ شدن روغن تکه های مرغ یا جوجه را داخل روغن داغ بیندازید و اجازه بدهید روی حرارت ملایم خوب سرخ شود.

برای سرخ شدن اکبر جوجه ابدا عجله نکنید و اجازه بدهید جوجه ها روی حرارت کم سرخ شوند تا به خوبی مغزپخت شوند. وقتی جوجه به خوبی سرخ شد آن را از داخل روغن در آورده و روی توری روغن گیر قرار دهید تا روغن سرخ کردنی از آن خارج شود.

در این مرحله بهتر است برای پنج دقیقه دیگر اما این بار با کره جوجه ها را سرخ کنید تا پوست روی آن کاملا طلایی و خوشرنگ شود. من در این مرحله فلفل سیاه و نمک به جوجه اضافه میکنم اما شما میتوانید طبق ذائقه خود از فلفل قرمز و حتی دارچین استفاده نمایید. پس از پنج دقیقه سرخ شدن همه قسمت های اکبر جوجه خانگی خوشمزه خود، میتوانید آن را درون بشقاب با رب انار، پیاز خلال شده و ترشی کلم سرو نمایید.

اکبر جوجه خانگی

اکبر جوجه خانگی

اکبر جوجه را میتوانید با انواع برنج میل نمایید اما در رستوران های اصلی اکبر جوجه، آن را با برنج کته که به سبک مازندرانی طبخ می شود سرو میکنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *